خانه » خبرها » تجلیل از آیت‌الله سبحانی و علامه مصباح در اختتامیه جشنواره «پاسخ برتر»

30 بازدید

تجلیل از آیت‌الله سبحانی و علامه مصباح در اختتامیه جشنواره «پاسخ برتر»

جشنواره “پاسخ برتر” ظهر امروز با تجلیل از فعالان عرصه پاسخگویی به شبهات در سالن جلسات امین به کار خود پایان داد.

حجت الاسلام سید عباس سید نژاد، دبیر جشنواره پاسخ به شبهات دینی در این مراسم بیان کرد: بخش ویژه این جشنواره مربوط به فضای مجازی بود، استقبال خیلی پررنگ بود، طلبه‌ها در بخش فضای مجازی به صورت خودجوش در حال پاسخ‌گویی هستند که از چهار تَن آنها تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه هزار و ۷۰۰ اثر در بخش‌های علمی، هنری، نمایشی، شعر و داستان و فضای مجازی ارسال شده است، گفت: در این ۵ بخش ۲۱ اثر برگزیده معرفی و از اقدامات ۴ مرکز فعال در زمینه پاسخ به شبهات دینی و ۳ شخصیت برتر در این حوزه تجلیل به عمل آمد.

دبیر جشنواره پاسخ به شبهات دینی با بیان اینکه اولین جشنواره پاسخ به شبهات دینی با شعار بستر سازی برای ارائه شیوه نامه‌ها و ابزار‌های نوین برای پاسخگویی به شبهات برگزار شد، تصریح کرد: قرار است این جشنواره در سال‌ آینده نیز با توجه به شرایط روز با رویکرد‌های نوین و جدید برگزار شود.

حجت‌الاسلام محمد باقر پورامینی مدیر مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه نیز در این مراسم بیان کرد: پاسخ‌گویی به شبهه‌ها از گذشته وظیفه ذاتی حوزه بوده و در این قضیه علمای بزرگ و مراجع تقلید پیشگام بودند،

مدیر مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه گفت: در حال حاضر این وظیفه به گونه‌ای قرار گرفته که به عنوان یک فرهنگ در بین استادان و فضلا و حتی طلبه‌های جوان در حال اجرا است.

وی افزود: پاسخ‌گویی به شبهه‌ها به عنوان یک فرهنگ عمومی و به صورت حقیقی، مجازی، پژوهشی و هنری امری است که پیشگامان بسیاری را در این عرصه داریم که در دو بخش پاسخ‌گویی به شبهه‌ها و گفتمان‌سازی فعالیت می‌کنند.

پورامینی خاطرنشان کرد:در سال‌های اخیر نیز این مرکز تاکید بر مخاطب شناسی و پاسخ به شبهه‌ها و خروجی‌های متعدد و موثر و بهره‌مندی از فن‌آوری‌های جدید داشته که سامانه مجازی پاسخ به شبهه با نام “ویکی پاسخ” به صورت چند زبانه راه‌اندازی شده و در حال ارتقا است.

در پایان این مراسم از آیت‌الله نجم‌الدین طبسی به عنوان فعال در عرصه پاسخگویی به شبهات، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی پاسخگویی موثر در عرصه رسانه، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین راجی فعالیت موثر در عرصه تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و نهادهای شاخص مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، واحد مشاوره و پاسخگویی نهاد رهبری در دانشگاه و پاسخگویی به شبهات آستان قدس رضوی تقدیر شد.

همچنین در این مراسم از تمثال آیت الله سبحانی و آیت الله مصباح یزدی برای ۷۰ سال پیشگامی در پاسخگویی به شبهات و گفتمان سازی دینی رونمایی شد.